# NL17SZ125P5T5G-L22088
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NL17SZ125P5T5G-L22088
- **Manufacturer:** On Semiconductor
- **Category:** Logic
- **Subcategory:** Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nl17sz125p5t5g-l22088
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nl17sz125p5t5g-l22088#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 32mA, 32mA
- **Logic Type:** Buffer, Non-Inverting
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Bits per Element:** 1
- **Number of Elements:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C (TA)
- **Output Type:** 3-State
- **Supplier Device Package:** SOT-953
- **Voltage:** 1.65V ~ 5.5V