# NJM3517D2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NJM3517D2
- **Manufacturer:** Nisshinbo Micro Devices
- **Category:** Power Management (PMIC)
- **Subcategory:** Motor Drivers, Controllers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/njm3517d2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/njm3517d2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Current:** 350mA
- **Function:** Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
- **Interface:** Parallel
- **Motor Type:** Unipolar
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 125°C (TJ)
- **Step Resolution:** 1, 1/2
- **Supplier Device Package:** 16-DIP
- **Technology:** Bi-Level
- **Voltage:** 10V ~ 40V