# NHD-10.1-1024600MB-LSXV
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NHD-10.1-1024600MB-LSXV
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nhd-10-1-1024600mb-lsxv
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nhd-10-1-1024600mb-lsxv#rfq
- **Backlight:** LED - White
- **Controller Type:** HX8282-A
- **Diagonal Screen Size:** 10.1" (256.54mm)
- **Interface:** LVDS
- **Viewing Area:** 222.72mm W x 125.28mm H