# NH25M22TA-10M-NSA3566A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NH25M22TA-10M-NSA3566A
- **Manufacturer:** NDK America, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/nh25m22ta-10m-nsa3566a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/nh25m22ta-10m-nsa3566a#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/64/4-/12/644-1295-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/64/4-/12/644-1295-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** 卤3ppb
- **Height:** 0.484" (12.30mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 3.3V