Part Number: NFM31HK104R1H3L Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Filters Subcategory: Feed Through Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/nfm31hk104r1h3l RFQ URL: https://distyparts.com/product/nfm31hk104r1h3l#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/14/490-14732-6-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/16/490-16924-6-ND.jpg Summary: NFM31HK104R1H3L is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: NFM31HK104R1H3L is a feed through capacitors from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Capacitance: 0.1 µF Current: 6 A DC Resistance (DCR) (Max): 3mOhm Height (Max): 0.059" (1.50mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Size: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Tolerance: ±20% Voltage: 50V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/filters/feed-through-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/nfm31hk104r1h3l