Part Number: NDM2Z-12HT-V-001 Manufacturer: CUI Inc. Category: Power Supplies - Board Mount Subcategory: DC DC Converters Product URL: https://distyparts.com/product/ndm2z-12ht-v-001 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ndm2z-12ht-v-001#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/36/98/12369808-NDM2Z-12HT-V-001-ND.jpg Summary: NDM2Z-12HT-V-001 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by CUI Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: NDM2Z-12HT-V-001 is a dc dc converters from CUI Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: ITE (Commercial) Current: 12A Efficiency: 93.3% Features: Digital Mounting Type: Through Hole Number of Outputs: 1 Operating Temperature: -40°C ~ 120°C Size: 0.86" L x 0.54" W x 0.28" H (22.0mm x 13.7mm x 7.2mm) Type: Non-Isolated PoL Module, Digital Voltage: 4.5V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/cui-inc Category Page: https://distyparts.com/category/power-supplies-board-mount/dc-dc-converters Canonical URL: https://distyparts.com/product/ndm2z-12ht-v-001