# NCV51513ABMNTWG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NCV51513ABMNTWG
- **Manufacturer:** On Semiconductor
- **Category:** Power Management (PMIC)
- **Subcategory:** Gate Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ncv51513abmntwg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ncv51513abmntwg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Channel Type:** Independent
- **Current:** 2A, 3A
- **Driven Configuration:** Half-Bridge
- **Gate Type:** N-Channel MOSFET
- **High Side Voltage:** 150 V
- **Input Type:** Inverting, Non-Inverting
- **Logic Voltage:** 0.8V, 2.3V
- **Mounting Type:** Surface Mount, Wettable Flank
- **Number of Drivers:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TJ)
- **Rise:** 9ns, 7ns
- **Supplier Device Package:** 10-DFNW (3x3)
- **Voltage:** 8V ~ 19V