Part Number: NAN-F915SBAX100AF Manufacturer: NIC COMPONENTS Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/nan-f915sbax100af RFQ URL: https://distyparts.com/product/nan-f915sbax100af#rfq Summary: NAN-F915SBAX100AF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by NIC COMPONENTS and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: NAN-F915SBAX100AF is a rf antennas from NIC COMPONENTS. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: PCB Trace Applications: ISM Features: Cable - 100mm Frequency (Center: 915MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 902MHz ~ 928MHz Gain: 2.3dB Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 RF Family: General ISM Termination: IPEX VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/nic-components Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/nan-f915sbax100af