Part Number: NAN-F868SBAX100AF Manufacturer: NIC COMPONENTS Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/nan-f868sbax100af RFQ URL: https://distyparts.com/product/nan-f868sbax100af#rfq Summary: NAN-F868SBAX100AF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by NIC COMPONENTS and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: NAN-F868SBAX100AF is a rf antennas from NIC COMPONENTS. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: PCB Trace Applications: ISM Features: Cable - 100mm Frequency (Center: 868MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 863MHz ~ 870MHz Gain: 1.9dB Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 RF Family: General ISM Termination: IPEX VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/nic-components Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/nan-f868sbax100af