# NA2350810000G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** NA2350810000G
- **Manufacturer:** Amphenol Anytek
- **Category:** Terminal Block Accessories
- **Subcategory:** Wire to Board
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/na2350810000g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/na2350810000g#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Current:** 3 A
- **Mating Orientation:** Vertical with Board
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Levels:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Positions Per Level:** 23
- **Voltage:** 150 V