# N800AH-160-160-2.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** N800AH-160-160-2.0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/n800ah-160-160-2-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/n800ah-160-160-2-0#rfq
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 7.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)