# N700C-160-160-4.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** N700C-160-160-4.5
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/n700c-160-160-4-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/n700c-160-160-4-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 5.0W/m-K
- **Thickness:** 0.177" (4.50mm)