# N01S818HAT22I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** N01S818HAT22I
- **Manufacturer:** On Semiconductor
- **Category:** Memory
- **Subcategory:** Memory
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/n01s818hat22i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/n01s818hat22i#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/26/01/68/2601686-SP0504BAAT-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Clock Frequency:** 20 MHz
- **Memory Format:** SRAM
- **Memory Interface:** SPI
- **Memory Organization:** 128K x 8
- **Memory Size:** 1Mbit
- **Memory Type:** Volatile
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Supplier Device Package:** 8-TSSOP
- **Technology:** SRAM
- **Voltage:** 1.7V ~ 2.2V