# MY4I4N AC220/240
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MY4I4N AC220/240
- **Manufacturer:** Omron
- **Category:** Relays
- **Subcategory:** Power Relays, Over 2 Amps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/my4i4n-ac220-240
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/my4i4n-ac220-240#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Coil Type:** Non Latching
- **Coil Voltage:** 240VAC
- **Contact Form:** 4PDT (4 Form C)
- **Relay Type:** General Purpose
- **Switching Voltage:** 250VAC, 220VDC - Max