# MW-20-03-G-D-145-065-P-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MW-20-03-G-D-145-065-P-TR
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mw-20-03-g-d-145-065-p-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mw-20-03-g-d-145-065-p-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black, Natural
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.065" (1.651mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 40
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)
- **Row Spacing:** 0.039" (1.00mm)