# MW-04-03-F-D-115-075
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MW-04-03-F-D-115-075
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mw-04-03-f-d-115-075
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mw-04-03-f-d-115-075#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 3.00碌in (0.076碌m)
- **Length:** 0.075" (1.905mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 8
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)
- **Row Spacing:** 0.039" (1.00mm)