Part Number: MURF20010R Manufacturer: GeneSiC Semiconductor Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Diodes - Rectifiers - Arrays Product URL: https://distyparts.com/product/murf20010r RFQ URL: https://distyparts.com/product/murf20010r#rfq Summary: MURF20010R is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by GeneSiC Semiconductor and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: MURF20010R is a diodes - rectifiers - arrays from GeneSiC Semiconductor. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 25 A @ 50 V Diode Configuration: 1 Pair Common Anode Mounting Type: Chassis Mount Operating Temperature: -55°C ~ 150°C Reverse Recovery Time (trr): 75 ns Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Supplier Device Package: TO-244 Technology: Standard Voltage: 1.3 V @ 100 A Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/genesic-semiconductor Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/diodes-rectifiers-arrays Canonical URL: https://distyparts.com/product/murf20010r