# MTR680R-SR3JNAG0T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MTR680R-SR3JNAG0T
- **Manufacturer:** MACOM Technology Solutions
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Chip Resistor - Surface Mount
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mtr680r-sr3jnag0t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mtr680r-sr3jnag0t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Composition:** Thick Film
- **Height:** 0.010" (0.26mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Resistance:** 680 Ω
- **Size:** 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
- **Supplier Device Package:** 0202
- **Temperature Coefficient:** ±150ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%