# MTH305027AH-50.000MHZ-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MTH305027AH-50.000MHZ-T
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mth305027ah-50-000mhz-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mth305027ah-50-000mhz-t#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 25mA
- **Frequency:** 50 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.063" (1.60mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V