# MTE140-15SX-F-W6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MTE140-15SX-F-W6
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mte140-15sx-f-w6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mte140-15sx-f-w6#rfq
- **Cord Length:** 39.4" (1.00m)
- **Current:** 8.67A
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 150mW (Max)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 60°C
- **Output Connector:** Power DIN, 4 Pin
- **Power (Watts):** 130 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 6.69" L x 2.55" W x 1.52" H (170.0mm x 64.8mm x 38.5mm)
- **Standard Number:** 60601-1
- **Voltage:** 15V