# MT9P031I12STM-DR1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MT9P031I12STM-DR1
- **Manufacturer:** On Semiconductor
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Optical Sensors - Image Sensors, Camera
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mt9p031i12stm-dr1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mt9p031i12stm-dr1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Active Pixel Array:** 2592H x 1944V
- **Frames per Second:** 53
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 70°C
- **Pixel Size:** 2.2µm x 2.2µm
- **Supplier Device Package:** 48-iLCC (10x10)
- **Type:** CMOS
- **Voltage:** 1.7V ~ 1.9V, 2.6V ~ 3.1V