# MSTM-S3-TR-19.44M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MSTM-S3-TR-19.44M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Application Specific ClockTiming
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mstm-s3-tr-19-44m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mstm-s3-tr-19-44m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/01/91/9901912-CW645-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** No/No
- **Frequency:** 19.44MHz
- **Input:** Clock
- **Main Purpose:** Ethernet, Stratum
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 50°C
- **Output:** Clock
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 2:2
- **Voltage:** 4.75V ~ 5.25V