# MSAST063SB5682KFNA01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MSAST063SB5682KFNA01
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/msast063sb5682kfna01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/msast063sb5682kfna01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** SMPS Filtering
- **Capacitance:** 6800 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 85°C
- **Size:** 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- **Temperature Coefficient:** X5R
- **Thickness (Max):** 0.013" (0.33mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 25V