# MSASL32NSB5106MTNA01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MSASL32NSB5106MTNA01
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/msasl32nsb5106mtna01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/msasl32nsb5106mtna01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** SMPS Filtering
- **Capacitance:** 10 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X5R
- **Thickness (Max):** 0.083" (2.10mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 10V