# MS638-10S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS638-10S
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms638-10s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms638-10s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.433" (11.00mm)
- **Length:** 2.512" (63.80mm)
- **Mounting Type:** Solder
- **Type:** Shield, 1-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 1.429" (36.30mm)