Part Number: MS548-10S Manufacturer: Masach Tech Ltd. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Shields Product URL: https://distyparts.com/product/ms548-10s RFQ URL: https://distyparts.com/product/ms548-10s#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/54/36/14543671-2333-MS548-10C-ND.pdf Summary: MS548-10S is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Masach Tech Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: MS548-10S is a rf shields from Masach Tech Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Height: 0.433" (11.00mm) Length: 2.157" (54.80mm) Mounting Type: Solder Type: Shield, 1-Piece Ventilation: Non-Vented Width: 1.606" (40.80mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/masach-tech-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-shields Canonical URL: https://distyparts.com/product/ms548-10s