# MS544-20F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS544-20F
- **Manufacturer:** Masach Tech Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms544-20f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms544-20f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.531" (13.50mm)
- **Length:** 2.142" (54.40mm)
- **Mounting Type:** Solder
- **Type:** Frame
- **Width:** 0.941" (23.90mm)