# MS434-10F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS434-10F
- **Manufacturer:** Masach Tech Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms434-10f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms434-10f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.130" (3.30mm)
- **Length:** 1.709" (43.40mm)
- **Mounting Type:** Solder
- **Type:** Frame
- **Width:** 1.118" (28.40mm)