# MS353-30F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS353-30F
- **Manufacturer:** Masach Tech Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms353-30f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms353-30f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.138" (3.50mm)
- **Length:** 1.390" (35.30mm)
- **Mounting Type:** Solder
- **Type:** Frame
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 1.146" (29.10mm)