# MS312-10F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS312-10F
- **Manufacturer:** Masach Tech Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms312-10f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms312-10f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.197" (5.00mm)
- **Length:** 1.228" (31.20mm)
- **Mounting Type:** Solder
- **Type:** Frame
- **Width:** 1.181" (30.00mm)