# MS300-10C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS300-10C
- **Manufacturer:** Masach Tech Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms300-10c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms300-10c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.118" (3.00mm)
- **Length:** 1.205" (30.60mm)
- **Mounting Type:** Snap Fit
- **Type:** Cover
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 0.984" (25.00mm)