# MS243-10F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS243-10F
- **Manufacturer:** Masach Tech Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms243-10f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms243-10f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.150" (3.80mm)
- **Length:** 0.957" (24.30mm)
- **Mounting Type:** Solder
- **Type:** Frame
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 0.350" (8.90mm)