# MS10W75T30-Q6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MS10W75T30-Q6
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties and Zip Ties
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ms10w75t30-q6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ms10w75t30-q6#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bundle Diameter:** 10.00" (254.00mm)
- **Color:** Natural
- **Length:** 39"
- **Material:** Stainless Steel 316
- **Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **Tensile Strength:** 2400 lbs (1088.62 kg)
- **Width:** 0.750" (19.05mm)