# MRSS16-7-5-A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MRSS16-7-5-A
- **Manufacturer:** Reliance Precision Limited
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mrss16-7-5-a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mrss16-7-5-a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.778" (19.75mm) Length