# MRLS25-11-11-A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MRLS25-11-11-A
- **Manufacturer:** Reliance Precision Limited
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mrls25-11-11-a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mrls25-11-11-a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.339" (34.00mm) Length