# MRA060X0075X100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MRA060X0075X100
- **Manufacturer:** MAG-MATEｮ
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Magnets - Multi Purpose
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mra060x0075x100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mra060x0075x100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Material:** Strontium Ferrite (SrFe)
- **Operating Temperature:** 71°C
- **Shape:** Flat Strip
- **Size:** 100.00' L x 0.750" W x 0.062" H (30.48m x 19.05mm x 1.57mm)