# MRA030X0075X200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MRA030X0075X200
- **Manufacturer:** MAG-MATEｮ
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Magnets - Multi Purpose
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mra030x0075x200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mra030x0075x200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Material:** Strontium Ferrite (SrFe)
- **Operating Temperature:** 71°C
- **Shape:** Flat Strip
- **Size:** 200.00' L x 0.750" W x 0.031" H (60.96m x 19.05mm x 0.079mm)