# MR626-2RS/W10C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MR626-2RS/W10C
- **Manufacturer:** Boca Bearing Company
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bearings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mr626-2rs-w10c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mr626-2rs-w10c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Inner Diameter:** 0.236" (6.00mm)
- **Outer Diameter:** 0.748" (19.00mm)
- **Type:** Radial Bearing
- **Width:** 0.394" (10.00mm)