# MPWM-H56-Q
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MPWM-H56-Q
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties - Holders and Mountings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mpwm-h56-q
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mpwm-h56-q#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/28/77/1328770-298-13220-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Silver
- **For Use With:** Pan-Steel庐 MLT and MLTFC (Standard, Light-Heavy, Heavy), MLTC (Heavy) Ties
- **Material:** Stainless Steel 304
- **Mounting Type:** Push In - Arrowhead, Winged
- **Size:** 0.84" L x 0.29" W x 0.56" H (21.3mm x 7.3mm x 14.2mm)