# MPM3695GMQ-10-0022
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MPM3695GMQ-10-0022
- **Manufacturer:** Monolithic Power Systems
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mpm3695gmq-10-0022
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mpm3695gmq-10-0022#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 10A
- **Features:** Adjustable Output, PMBus聶, Remote Sense
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.31" L x 0.31" W x 0.08" H (8.0mm x 8.0mm x 2.0mm)
- **Supplier Device Package:** 45-LGA (8x8)
- **Type:** Non-Isolated PoL Module, Digital
- **Voltage:** 3.3V