# MP-508127-5-8A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MP-508127-5-8A
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mp-508127-5-8a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mp-508127-5-8a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 2.00" x 0.50" (50.8mm x 12.7mm)