# MP-445064-10-8A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MP-445064-10-8A
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mp-445064-10-8a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mp-445064-10-8a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 1.75" x 0.25" (44.5mm x 6.4mm)