# MP-3526/27N-WHITE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MP-3526/27N-WHITE
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Reclosable Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mp-3526-27n-white
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mp-3526-27n-white#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/90/88/58/9088583-MP-3526_27W-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Length:** 14.70' (4.48m)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Type:** Hook and Loop
- **Width:** 1.000" (25.40mm)