# MOX-400231009JE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MOX-400231009JE
- **Manufacturer:** Ohmite
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Through Hole Resistors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mox-400231009je
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mox-400231009je#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Composition:** Thick Film
- **Features:** High Voltage
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 220°C
- **Power (Watts):** 0.75W, 3/4W
- **Resistance:** 100 GΩ
- **Size:** 0.165" Dia x 0.582" L (4.19mm x 14.78mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%