# MOS-1130Y-0201E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MOS-1130Y-0201E
- **Manufacturer:** Advantech Corp
- **Category:** Embedded Computers
- **Subcategory:** Interface Boards
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mos-1130y-0201e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mos-1130y-0201e#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Expansion Site:** PCIe
- **Function:** Isolated CANBus
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 60°C
- **Size:** 2.01" x 1.18" (51mm x 30mm)