# MMZ1005S102HT000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MMZ1005S102HT000
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mmz1005s102ht000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mmz1005s102ht000#rfq
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 360mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 490mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Impedance @ Frequency:** 1 kΩ @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)