# MMZ1005AFZ181VT000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MMZ1005AFZ181VT000
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mmz1005afz181vt000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mmz1005afz181vt000#rfq
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 150mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 1.6Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.022" (0.55mm)
- **Impedance @ Frequency:** 180 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)