# MLX80030KDC-CAA-100-RE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MLX80030KDC-CAA-100-RE
- **Manufacturer:** MELEXIS
- **Category:** Interface
- **Subcategory:** Drivers, Receivers, Transceivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mlx80030kdc-caa-100-re
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mlx80030kdc-caa-100-re#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Data Rate:** 20kBaud
- **Duplex:** Half
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Drivers:** 1/1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TA)
- **Protocol:** LIN
- **Receiver Hysteresis:** 100 mV
- **Supplier Device Package:** 8-SOIC
- **Type:** Transceiver
- **Voltage:** 5V ~ 27V