# MLASH45MSB7225MTNA01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MLASH45MSB7225MTNA01
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mlash45msb7225mtna01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mlash45msb7225mtna01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Medical, Non-Critical
- **Capacitance:** 2.2 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.106" (2.70mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 100V