# ML100.200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ML100.200
- **Manufacturer:** PULS, LP
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** Industrial, DIN Rail Power Supplies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ml100-200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ml100-200#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/81/23/12812398-1736-1080-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **AC Voltage:** 380 ~ 480 VAC (2 Phase)
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** ABS, DNV GL, EAC, IEC, UL
- **Current:** 4.2A
- **Efficiency:** 90%
- **Features:** Adjustable Output, Load Sharing
- **Input Type:** AC
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 100W
- **Size:** 4.06" L x 2.87" W x 2.95" H (103.0mm x 73.0mm x 75.0mm)
- **Standard Number:** 508; 60950-1; 61010-2-201
- **Voltage:** 24V